Samorząd Uczniowski

Zespołu Szkół im. Stanisława Pigonia
w Medyni Łańcuckiej


Zarząd SU

Przewodnicząca: Dominika Malec


Z-ca przew.: Zofia Kryńska


Skarbnik: Kornelia Woś


Sekretarz: Magdalena Bojda

--------------

Opiekun: Andrzej Czado

Nasze plany

Podane niżej działania dotyczą planów na I okres

PAŹDZIERNIK


- Część artystyczna z okazji Dnia Nauczyciela

- Uruchomienie szkolnego forum

- Szkolny Turniej w grze Lightbot

- Akcja Światełko pamięci

- Cykl Uczniowie z pasją

LISTOPAD


- Akcja Miejsce pamięci

- Andrzejki szkolne

GRUDZIEŃ


- Zbieranie darów dla Hospicjum

- Wielka Loteria Świąteczna

---------------

W czasie całego I okresu będziemy również włączać się w akcje, które pojawią się z inicjatywy Pani Dyrektor, nauczycieli, uczniów czy też naszej. Będziemy również podejmować rozmowy z Panią Dyrektor i nauczycielami na tematy ważne dla całej społeczności uczniowskiej.

Dzieje się teraz!

Aktualne działania Samorządu Uczniowskiego

1. 16 lub 17 .10 zorganizowany zostanie szkolny turniej komputerowy w grze Lightbot [lajtbot] – chcemy w ten sposób włączyć się w działania tysięcy szkół w Europie w ramach akcji Europejski Tydzień Programowania Code Week. Szczegóły znajdziecie przekaże Pan Andrzej Czado bezpośrednio na lekcjach.

2. Akcja Światełko pamięci to zbiórka zniczy na cmentarze we Lwowie na Ukrainie, dzięki którym Polacy tam mieszkający będą mogli zapalić światełka na polskich grobach w Dniu Wszystkich Świętych. Już wcześniej była organizowana taka akcja, gdzie zebrano dosyć pokaźną ilość zniczy, tak więc zapewne i w tym roku nie zawiedziecie. Pamiętajmy, że u naszego wschodniego sąsiada, czyli na Ukrainie, żyje się naprawdę trudno, a bardzo wielu Polaków żyjących we Lwowie normalnie nie stać na zakup zniczy. Często są to starsi już ludzie, a trzeba wiedzieć, że emerytura na Ukrainie to około 200 zł miesięcznie, powtórzmy – 200 zł na miesiąc! Tak dla porównania przypomnijcie sobie, ile będąc z rodzicami w galerii wydajecie jednorazowo w sklepach! Akcja będzie trwała do 21 października. W ustawionych gdzieś tutaj na dole pudełkach każdy będzie mógł przekazać białe lub czerwone znicze.

F O R U M

Czas pogadać!

Adres szkolnego forum to:

sumedlanc.4ra.pl

Należy się zarejestrować podając swój prawdziwy adres e-mail (to na ten adres zostanie wysłany link aktywacyjny). Reszta informacji znajduje się bezpośrednio na forum.

Zrobione!

8.10 - Uruchomienie szkolnego forum

9.10 - pomoc w szkolnych prawyborach

11.10 - Dzień Nauczyciela

Kontakt

Najprościej - bezpośrednio w szkole!