N I E B O - foto-video

Tutaj znajdą się zdjęcia i nagrania video wszelkich, ciekawych zjawisk z naszego nieba jakie udało się sfotografować lub sfilmować w czasie realizacji tego projektu, a także w ostatnich latach. Szczególnie interesujące będą nagrania typu timelaps, czyli filmy powstałe z pojedynczych zdjęć nieba wykonywanych w równych odstępach czasu.

Nasze timelapsy

2022 - 2023 r.

Nasze filmy poklatkowe z kamery Imou wraz z dodawanymi w wielu z nich opisami wyjaśniającymi "co tam widać" + muzyka w tle.




Co tam się stało?

8.08.2022 r.

Dokumentacja foto/video pewnego zjawiska, do którego doszło "nad naszym niebem" 8 sierpnia 2022 r. Tym razem brak wyjaśnień, gdyż jest to zadanie "na 6" - mając dostęp do danych meteo z tego dnia, należy samemu podać odpowiedzieć Co tam się stało?




Superkomórka w miniaturze

11.07.2022 r.

Tym razem ciekawsze od dużych chmur okazały się zjawiska im towarzyszące - chmura stropowa i pannus.




Łowy zakończone!

25.05.2021 r.

Królową polowania na asperitasy została Martyna Całka (klasa 8), której "czujność" (+ranne wstawanie) zaowocowały zdjęciami tego niecodziennego zjawiska!




Moje niebo - konkurs

maj 2021 r.

Wybrane zdjęcia z konkursu fotograficznego "Moje niebo", który był częścią projektu "Łowcy asperitasów". Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przesłali nam swoje zdjęcia.




Prawie jak asperitas

21.03.2021 r.

Nasza nowa kamera uchwyciła te chmury - niestety, to nie asperitas, chociaż podobnie wygladają. Ale i tak, podświetlone przez słońce wygladają bardzo ciekawie.




Mały mammatus

18.02.2020 r.

Dynamicznie zmieniające się niebo w lutym 2020 sprawiło, że pojawiły się niezbyt często widziane chmury, w tym jak zawsze widowiskowe mammatusy. Te były nieduże, ale też widowiskowe.




Lenticularis

29.06.2019 r.

Chociaż głownym bohaterem tego filmiku miały być chmury lenticularis, to przypadkowo nagrało się coś jeszcze - fala uderzeniowa, która od razu przywołuje skojarzenia dotyczące spiskowych teorii o sztucznej manipulacji pogodą.




Asperitas

27.05.2019 r.

Altocumulus asperitas w pełnej krasie! Zdjęcia, ale przede wszystkim film poklatkowy nie pozostawia wątpliwości, że i nad naszym niebem pojawił się ten nowy typ chmur. Nagrania zostały dokonane w Czarnej.




Prześwit poopadowy

28.10.2019 r.

To nagranie jest przede wszystkim przykładem, jak wiele w filmowaniu nieba zależy od szczęścia - tutaj akurat nam go zabrakło - kamera została wyłączona na chwilę przed tak niecodziennym zjawiskiem!




Mammatus

27.06.2020 r.

Jedne z najbardziej niezwykłych chmur pojawiły się też i nad naszym niebem - mammatusy w porze zachodu słońca to niepowtarzalny widok. Nagrania pochodzą z Czarnej, kerunek kamery: Rzeszów.




Wał szkwałowy

21.07.2019 r.

Przerażający i urzekający - wał szkwałowy przeszedł nad naszym terenem zostawiając na szczęście jedynie niezapomniane wrażenia i trochę zdjęć oraz film poklatkowy.




Wybrane z wybranych

Zdjęcia i filmiki z ostatnich lat

Wybór ciekawych chmur i zjawisk z "naszego" nieba z ostatnich kilku lat.