N I E B O - foto-video

Tutaj znajdą się zdjęcia i nagrania video wszelkich, ciekawych zjawisk z naszego nieba jakie udało się sfotografować lub sfilmować w czasie realizacji tego projektu, a także w ostatnich latach. Szczególnie interesujące będą nagrania typu timelaps, czyli filmy powstałe z pojedynczych zdjęć nieba wykonywanych w równych odstępach czasu.

Łowy zakończone!

25.05.2021 r.

Królową polowania na asperitasy została Martyna Całka (klasa 8), której "czujność" (+ranne wstawanie) zaowocowały zdjęciami tego niecodziennego zjawiska!
Moje niebo - konkurs

maj 2021 r.

Wybrane zdjęcia z konkursu fotograficznego "Moje niebo", który był częścią projektu "Łowcy asperitasów". Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przesłali nam swoje zdjęcia.
Prawie jak asperitas

21.03.2021 r.

Nasza nowa kamera uchwyciła te chmury - niestety, to nie asperitas, chociaż podobnie wygladają. Ale i tak, podświetlone przez słońce wygladają bardzo ciekawie.
Mały mammatus

18.02.2020 r.

Dynamicznie zmieniające się niebo w lutym 2020 sprawiło, że pojawiły się niezbyt często widziane chmury, w tym jak zawsze widowiskowe mammatusy. Te były nieduże, ale też widowiskowe.
Lenticularis

29.06.2019 r.

Chociaż głownym bohaterem tego filmiku miały być chmury lenticularis, to przypadkowo nagrało się coś jeszcze - fala uderzeniowa, która od razu przywołuje skojarzenia dotyczące spiskowych teorii o sztucznej manipulacji pogodą.
Asperitas

27.05.2019 r.

Altocumulus asperitas w pełnej krasie! Zdjęcia, ale przede wszystkim film poklatkowy nie pozostawia wątpliwości, że i nad naszym niebem pojawił się ten nowy typ chmur. Nagrania zostały dokonane w Czarnej.Prześwit poopadowy

28.10.2019 r.

To nagranie jest przede wszystkim przykładem, jak wiele w filmowaniu nieba zależy od szczęścia - tutaj akurat nam go zabrakło - kamera została wyłączona na chwilę przed tak niecodziennym zjawiskiem!Mammatus

27.06.2020 r.

Jedne z najbardziej niezwykłych chmur pojawiły się też i nad naszym niebem - mammatusy w porze zachodu słońca to niepowtarzalny widok. Nagrania pochodzą z Czarnej, kerunek kamery: Rzeszów.Wał szkwałowy

21.07.2019 r.

Przerażający i urzekający - wał szkwałowy przeszedł nad naszym terenem zostawiając na szczęście jedynie niezapomniane wrażenia i trochę zdjęć oraz film poklatkowy.Wybrane z wybranych

Zdjęcia i filmiki z ostatnich lat

Wybór ciekawych chmur i zjawisk z "naszego" nieba z ostatnich kilku lat.